Bitcoin a další kryptoměny mají nejen spousty fanoušků, ale i spousty odpůrců. Podle řady největších investorských jmen, jako jsou Warren Buffett či Jamie Dimon, jde o nesmysl, bublinu a škodlivou hloupost, která nikomu nic nepřináší. Výstižné srovnání útoků na bitcoin spolu s časovou řadou a cenou, jakou aktuálně nejstarší kryptoměna v daný moment měla, můžete najít například na stránce www.bitcoinisdead.org.

Podle šéfa Raiffeisen investiční společnosti Jaromíra Sladkovského ale není pro tradiční investory a bankéře úplně jednoduché přijmout, že existuje něco nového, revolučního. Přirovnává to k době, když si lidé museli uvědomit, že se Slunce okolo Země opravdu netočí.

Rozhovor byl nahráván na pražské kryptoměnové konferenci UTXO v Praze. Během stejné konference vznikl i rozhovor s Jakubem Jedlinským o tom, jak přežít nastupující bear market. Tady si můžete dát díl s Davidem Rakušanem z Rockaway o tom, co se na trzích vlastně děje a jak dlouho poklesy mohou trvat. A tady je text o tom, že období „medvěda“ nemusí být vždy tak špatné – a bitcoin nikam nezmizí.

Nejnovější díl podcastu Krypto Insider a také předchozí epizody si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty a v aplikacích Spotify a Apple Podcasts.