Svět blockchainu sice na jedné straně dává uživatelům svobodu a částečnou anonymitu, té se ale těší i zloději a podvodníci. Pokud už uživatelé své peníze někam posílají, měli by si ověřit nejen to, že se jedná o seriózní projekt, ale také že je jejich kód v pořádku.

Pomoci tomu může i česká firma Ackee Blockchain. Ta poskytuje tzv. audity chytrých kontraktů. A za necelý rok se dostala mezi desítku největších na světě. V novém Krypto Insideru si můžete poslechnout rozhovor s jejím zakladatelem Josefem Gattermayerem.

Do Krypto Insideru tentokrát dorazil Josef Gattermayer z Ackee Blockchain. Firma se dostala už mezi desítku nejznámějších hráčů na poli auditorů chytrých kontraktů. Kontrolují, zda jsou aplikace na blockchainu bezpečné.

Pro ty, kteří by si chtěli osvěžit základy – v minulý dílech jsme probrali už vše od blockchainu přes základy etherea a těžby až po to, jak fungují tzv. druhé vrstvy.

Nejnovější díl podcastu Krypto Insider a také předchozí epizody si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty a v aplikacích Spotify a Apple Podcasts.