Ranní brífink z Lotyšska. Hlavní analytik Hospodářských novin Martin Ehl popisuje fungování české armády na východním křídle NATO, kde byl na reportáži. Lotyši teď mimo jiné řeší, jak a zda zbourat obrovský pomník sovětské armádě v Rize. „Z hlediska velikosti je proti němu náš maršál Koněv drobná figurka,“ říká Martin Ehl, jenž popisuje život v Lotyšsku čtvrt roku po zahájení bojů na Ukrajině.

Přes všechny těžkosti Evropy a její ekonomiky se rodí také dobré nápady. Proto přinášíme ohlédnutí za projektem Inovátoři roku 2022 spolu s porotkyní soutěže Michaelou Lhotkovou, která je šéfkou inovací ve skupině ČSOB. Jaké projekty zaujaly nejvíce, co bylo letos jinak a do jakých startupů investuje samotná banka?

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.