Červnová inflace překvapila analytiky i Českou národní banku. Meziročně ceny rostly o rovná dvě procenta, zatímco očekávání se zpravidla pohybovala zhruba o půl procentního bodu níž. Cenovou hladinu dolů táhly hlavně potraviny – celkově zlevnily o více než čtyři procenta. Ve vývoji jejich cen ale existují výrazné rozdíly: od čtvrtinového zlevnění až po více než 50procentní zdražení. Jak a proč se změnily ceny různých druhů potravin, právě na to jsme se v Ranním brífinku zeptali šéfa našich datařů Aleše Vojíře. 

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist