Česko hostí hokejové mistrovství světa dospělých. To rozhodně není žádná novinka, v posledních dnech jsou víc vidět i reklamy a náladě pomohla i výhra českého týmu v prvních dvou zápasech. Po páteční výhře nad Finskem, o níž rozhodly až samostatné nájezdy, přibyla i sobotní odedřená otočka proti outsiderovi z Norska. Ani plná libeňská aréna ale nedokáže úplně zakrýt, že se tenhle turnaj zatím od těch předchozích dvou v samostatné historii dost liší.

Atmosférou i pozicí hokeje ve společnosti. A taky pozicí českého hokeje v širším světovém kontextu. Dobrý důvod se u toho zastavit s reportérem HN Michaelem Marešem, který český hokej sledoval i jako bývalý sportovní novinář – a může tedy srovnávat.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.