Byznys seberozvoje žen po světě zažívá boom už několik let. Spirituální influencerky „vyrostly“ zejména v době covidu. Obracejí se na ně většinou ženy, které jsou zklamané tuzemským zdravotnictvím. Samozvaným mentorkám nebo „bohyním z instagramu“, které rozdávají rady, jak má v sobě žena probudit „vnitřní sílu“ či oslavovat ženství, se velmi daří i na sociálních sítích. A jde o vskutku výnosný byznys. Tuzemskou scénu spirituálních kouček detailně zmapovala redaktorka Hospodářských novin Veronika Capáková. „Překvapilo mě, kolik lidí u nás věří té alternativní spiritualitě,“ říká v Ranním brífinku novinářka.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.