Na zahrádce restaurace v jedné z letenských uliček ho zdraví dobrá polovina kolemjdoucích. Znají ho tu ale všichni. Vladimír Mišík je s pražskou Letnou spjatý desítky let. V typickém klobouku upíjí ve stínu malé pivo, mluví potichu a vyrovnaně. V šestasedmdesáti letech a s vlekoucími se zdravotními problémy chce mít hlavně klid. Z toho ho vyvede jen zmínka o výrocích, podle kterých je v Česku nová totalita. „To jsou prachobyčejné kecy,“ zvyšuje hlas zpěvák, který sám v osmdesátých letech zažil nucený zákaz koncertování. Dnes už si ho ze zdravotních důvodů naordinoval sám, v plánu má ale ještě natočení další desky. Za ty dvě poslední sklidil řadu ocenění.

V tomto podcastu držíme – až na výjimky – krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.