Dobré ráno z Hospodářských novin. Je středa 6. září, statistický úřad zveřejní výsledky průmyslu a stavebnictví za červenec a poslanci budou dál projednávat konsolidační balíček. V Ranním brífinku se podíváme na zelené hypotéky a také na ženy v byznysu. Od jeho mikrofonu vás zdraví Jaroslav Mašek.

Našimi dnešními hosty jsou Alžběta Králová, zakladatelka projektu Ženský byznys, a Adam Mašek, specialista Hospodářských novin na bankovnictví. Hovoříme o tom, jak více zapojit a aktivizovat ženy v nejrůznějších sférách české společnosti, jak se Češky a jejich kariéry mění a kde mohou získat dobrou inspiraci či příklady od jiných.

Zároveň probíráme jedinou aktuálně rostoucí část hypotečního trhu – zelené hypotéky. Jak na ně dosáhnout a jaké se k nim pojí výhody?

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.