Válka na Ukrajině mu změnila život možná nejvíce ze všech českých byznysmenů. Zaprvé má Petr Krogman na Ukrajině významné majetky ve formě zemědělských farem, které se po 24. únoru 2022 ocitly pod palbou, zadruhé ho ruská agrese vyprovokovala k tomu, aby začal veřejně o svém podnikání a zážitcích na Ukrajině hovořit.

Musel tak přemoci svého vnitřního introverta a z muže, kterého znali jen nejbližší a byznysmeni především v zemědělství, se během jednoho roku stal prezident Ukrajinsko-české obchodní komory a častý host veřejných debat i pořadů, který svůj mediální nástup zahájil prvním rozhovorem v Hospodářských novinách jen čtyři dny po útoku na Ukrajinu. 

V novém podcastu HN s názvem Proč šéfové nespí ho představíme trochu jinak. Nad snídaní v karlínském bistru Spojka s ním rozebíráme nejen to, jak a proč poslední dobou spí či nespí, ale také výchovu dětí v rodině, která si může dovolit prakticky cokoli, jeho pracovní rytmus a styl, stav českého i evropského zemědělství a pochopitelně také pohled na válku na Ukrajině a další scénáře vývoje. Podcast Proč šéfové nespí ukazuje těžké váhy českého byznysu v tématech, která obvykle veřejně neprobírají, a zeptat se jich můžete i vy. Příští natáčení bude s Jerrym Javornickým, spoluzakladatelem start-upu SpaceKnow, který analyzuje satelitní snímky. Otázky posílejte na michael.mares@hn.cz. Partnerem tohoto dílu je restaurace Spojka Karlín.

Podcast Proč šéfové nespí
Podcast Proč šéfové nespí
Foto: HN