Jak sama říká, celý její pracovní život se točí kolem komunikace a producentství. Působila jako vedoucí tiskového odboru ODS, vedla vlastní PR agenturu, založila a deset let organizovala soutěž krásy Česká Miss. Dnes se s manželem Zdeňkem Bakalou, byznysmenem a jedním z nejbohatších Čechů, věnuje hlavně dětem, filantropii a dobročinným aktivitám, které se týkají především vzdělávání talentovaných studentů, svobody médií, duševního zdraví nebo zachování hodnot Václava Havla.

Ročně na své projekty v Česku, Americe a Jižní Africe věnují kolem 100 milionů korun, za posledních patnáct let rozdali kolem 1,5 miliardy korun. O penězích se ale v této souvislosti baví nerada. „Vždy můžete dát víc. Zkrátka se snažíme pomáhat tam, kde nám to přijde důležité. A reflektujeme změny, jimiž naše společnost prochází,“ říká v podcastu Michaela Bakala, která je i patronkou žebříčku TOP ženy Česka. Ten oceňuje úspěšné ženy z byznysu a veřejného života a letos v březnu se vyhlašuje už po osmnácté.

Je podle ní diskuse o postavení mužů a žen ve společnosti stále potřebná? Jak hodnotí prezidentskou kandidaturu Danuše Nerudové? Lákala by i ji samotnou? Jak prožívá slovní útoky politiků na svého manžela? Proč se po padesátce pouští do magisterského studia psychologie? A jak vychovává své čtyři děti, aby se uplatnily ve stále se měnícím světě?

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist