Jak sama říká, celý její pracovní život se točí kolem komunikace a producentství. Působila jako vedoucí tiskového odboru ODS, vedla vlastní PR agenturu, založila a deset let organizovala soutěž krásy Česká Miss. Dnes se s manželem Zdeňkem Bakalou, byznysmenem a jedním z nejbohatších Čechů, věnuje hlavně dětem, filantropii a dobročinným aktivitám, které se týkají především vzdělávání talentovaných studentů, svobody médií, duševního zdraví nebo zachování hodnot Václava Havla.

Ročně na své projekty v Česku, Americe a Jižní Africe věnují kolem 100 milionů korun, za posledních patnáct let rozdali kolem 1,5 miliardy korun. O penězích se ale v této souvislosti baví nerada. „Vždy můžete dát víc. Zkrátka se snažíme pomáhat tam, kde nám to přijde důležité. A reflektujeme změny, jimiž naše společnost prochází,“ říká v podcastu Michaela Bakala, která je i patronkou žebříčku TOP ženy Česka. Ten oceňuje úspěšné ženy z byznysu a veřejného života a letos v březnu se vyhlašuje už po osmnácté.

Je podle ní diskuse o postavení mužů a žen ve společnosti stále potřebná? Jak hodnotí prezidentskou kandidaturu Danuše Nerudové? Lákala by i ji samotnou? Jak prožívá slovní útoky politiků na svého manžela? Proč se po padesátce pouští do magisterského studia psychologie? A jak vychovává své čtyři děti, aby se uplatnily ve stále se měnícím světě?