Proč právě u nás, v obci, kde nemají obyvatelé příliš důvodů k nespokojenosti, vyhrál Andrej Babiš? Také na to se ptá v novém díle podcastu Starosta HN jeho moderátor a starosta Trojanovic v Beskydech Jiří Novotný. Jeho hostem je tentokrát novinářka Světlana Witowská, která mimo jiné moderovala i finálový duel prezidentských kandidátů před pěti lety.

„Voliči Andreje Babiše asi mají pocit, že jim umí nabídnout více než ti ostatní,“ říká Witowská. Jeho úspěch podle ní může být způsoben i tím, že ho už lidé dobře znají. „Kdo ho volí, tak si myslí, že je nemůže ničím překvapit. Možná to bylo téma i před pěti lety, kdy lidé dali hlas Zemanovi, protože ho znali a nebyl tam strach z neznáma,“ vysvětluje moderátorka.

Proč je těžké dostat Andreje Babiše na rozhovor, kde by mu mohl novinář klást nepříjemné otázky? Dokáže šéfovi hnutí ANO dlouhodobě někdo z politiků oponovat? A jaký pohled na média a politiku mají studenti, se kterými se Witowská pravidelně setkává na školách po celé republice? Nejen to uslyšíte v novém díle podcastu Starosta HN.

Tento i další díl si poslechněte na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.