Způsob, jakým se dostáváme z bodu A do bodu B, se za poslední dekády výrazně změnil. Zatímco na venkově a v menších městech stále dominují auta a vlastní nohy, ve světových metropolích přesedlalo mnoho lidí na sdílená kola, koloběžky nebo elektroskútry. Napříč státy celého světa se modernizuje i městská hromadná doprava – a co nevidět se tu pravděpodobně objeví i létající taxíky. Osobní auta si ale ještě nějakou dobu vzít nenecháme. Jejich vlastnictví je podle průzkumů pro většinu Čechů stále statusovým symbolem.

V českých městech se průměrně v jednom autě pohybuje 1,3 člověka. 55 procent Středočechů je využívá k ježdění za prací. I proto čím dál tím více měst řeší kapacitu: není kde zaparkovat a trávíme hodiny v kolonách. Už protože 64 procent všech najetých kilometrů v autě uskutečníme ve městech. Přesto se minimálně v Praze těší rostoucí popularitě auta sdílená, která ještě před nedávnem mnozí zatracovali. Téměř jistou budoucností jsou také auta autonomní. 

Dalšího díl podcastu Trendspotting se tentokrát věnuje na budoucnosti dopravy.  

Tip: Sledujte Instagram @trendspotterky, kde se na všechny zmíněné trendy můžete i podívat. A určitě nám napište, jak se vám podcast líbí.

Nejnovější díl a také předchozí epizody podcastu Trendspotting si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty a také v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts. Budeme rády za hodnocení.