Dobré jitro z Hospodářek. Je úterý 18. října, před 155 lety se narodil první československý ministr financí Alois Rašín a Česká národní banka dnes v čele s jeho obdivovatelem Alešem Michlem chystá slavnostní večer spojený s odhalením Rašínovy busty. Sněmovna bude schvalovat novelu letošního rozpočtu a zjistíme, jak se v září v Evropě prodávala auta. 

V dnešním rozhovoru Monika Vondráková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Neuron, který se zaměřuje na podporu českých vědců, prozradila další plány jeho rozvoje. Mimo jiné vznikne nová nadace, která jeho aktivity zastřeší. Z jejího jmění by měly být financovány provozní náklady a časem možná i samotné ceny. „Máme ambice po vzoru Nobelovy ceny,“ říká Monika Vondráková. Letos Neuron mezi vědce rozdělil šest milionů korun. 

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.