I když je dnes bitcoin na poli kryptoměn jasnou jedničkou, nešlo na první pokus o vytvoření digitální měny. Jen se mu jako prvnímu podařilo vyřešit problém „dvojí útraty“. Tedy že tu samou minci nemůže člověk poslat několika lidem najednou.
O tom, jak se kryptoměny i ideje kolem nich vyvíjely, si přišel tentokrát povídat David Stancel ze společnosti Fumbi. Ten vydal novou knihu CoinStory, ve které se pokouší mapovat nejen předchůdce bitcoinu a myšlenky, které kryptoměnám předcházely, ale i to, kam se celý ekosystém za poslední roky posunul.
„Bitcoin je jako pohlavní nemoc nebo jed na krysy na druhou.“ Proč tradiční investoři nemají rádi kryptoměny?
Nejde jen o tzv. cypherpunks, kteří rozvíjeli kryptografii a boj za svobodu v přístupu k informacím a naopak ochranu soukromí. Ale i mnoho dalších problémů, které chtěli lidé pomocí kryptoměn řešit.
Pokud vás zajímá vývoj na trzích v posledních týdnech, poslechněte si rozhovor s Davidem Rakušanem ze společnosti Rockaway. Jakub Jedlinský vám zase poradí, jak se chovat během bear marketu.
Pro ty, kteří by si chtěli osvěžit základy – v minulý dílech jsme probrali už vše od blockchainu přes základy etherea a těžby až po to, jak fungují tzv. druhé vrstvy.
Nejnovější díl podcastu Krypto Insider a také předchozí epizody si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty a v aplikacích Spotify a Apple Podcasts.
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist