I když je dnes bitcoin na poli kryptoměn jasnou jedničkou, nešlo na první pokus o vytvoření digitální měny. Jen se mu jako prvnímu podařilo vyřešit problém „dvojí útraty“. Tedy že tu samou minci nemůže člověk poslat několika lidem najednou.

O tom, jak se kryptoměny i ideje kolem nich vyvíjely, si přišel tentokrát povídat David Stancel ze společnosti Fumbi. Ten vydal novou knihu CoinStory, ve které se pokouší mapovat nejen předchůdce bitcoinu a myšlenky, které kryptoměnám předcházely, ale i to, kam se celý ekosystém za poslední roky posunul.

Nejde jen o tzv. cypherpunks, kteří rozvíjeli kryptografii a boj za svobodu v přístupu k informacím a naopak ochranu soukromí. Ale i mnoho dalších problémů, které chtěli lidé pomocí kryptoměn řešit.

Pokud vás zajímá vývoj na trzích v posledních týdnech, poslechněte si rozhovor s Davidem Rakušanem ze společnosti Rockaway. Jakub Jedlinský vám zase poradí, jak se chovat během bear marketu.

Pro ty, kteří by si chtěli osvěžit základy – v minulý dílech jsme probrali už vše od blockchainu přes základy etherea a těžby až po to, jak fungují tzv. druhé vrstvy.

Nejnovější díl podcastu Krypto Insider a také předchozí epizody si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty a v aplikacích Spotify a Apple Podcasts.