Za poslední rok hlásí původně brněnská společnost Tatum.io nárůst uživatelů o krásných 250 tisíc procent. Firma, která se loni dostala na velmi prestižní soutěž světových start-upů TechCrunch Startup Battlefield, vyvinula speciální platformu. Ta umožňuje vytvářet aplikace využívající blockchain i programátorům, kteří jinak s těmito technologiemi nemají příliš zkušeností. 

Jejich uživatelé ovšem často nejsou žádná ořezávátka. Platformu na tokenizaci realitních projektů u nich vyvíjí jedna z největších bank na světě, obří herní studia pak pracují na projektech kombinujících blockchain a gaming.

Šéf a spoluzakladatel Tatum.io Jiří Kobelka už kvůli byznysu trvale přesídlil do amerického Miami. Tam nyní jedná s desítkami velkých venture kapitálových fondů. Pokud vše dopadne, firma by v dalším kole financování mohla získat desítky milionů dolarů.

Nejnovější díl podcastu Krypto Insider a také předchozí epizody si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty a v aplikacích Spotify a Apple Podcasts