Jak poznat falzifikát a jak může i samotné falzum získat na ceně, o tom hovoří Olga Kotková, kurátorka výstavy s názvem Falza? Falza!, kterou uspořádala Národní galerie Praha. Ve Šternberském paláci na Hradčanském náměstí představuje napodobeniny vzniklé ve stylu holandských mistrů 17. století i padělky obrazů známých českých malířů 19. století a počátku 20. století. Nechybí mezi nimi ani údajné dílo od Johannese Vermeera Kristus a cizoložnice, který zakoupil v roce 1943 zakladatel gestapa a druhý muž třetí říše Hermann Göring.

Kromě toho se v Ranním brífinku dozvíte podrobnosti z profilu Jozefa Síkela, jenž je novým kandidátem Starostů na post ministra průmyslu a obchodu. Komentuje šéfka domácího oddělení Hospodářských novin Jana Klímová.

Poslechněte si náš podcast Ranní brífink. Držíme v něm krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. Nejnovější díl Ranního brífinku a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.