Nejbohatší lidé včetně nejzámožnějších Čechů a Slováků vyrazili po covidu na nákupy. Britská automobilová ikona Rolls-Royce hlásí nejvyšší prodeje za první čtvrtletí v historii. Ve světě prodala 1380 vozů. Částečně je za tím odložená poptávka, částečně efekt „žijeme jen jednou“.

Nárůst objednávek se přitom projevil také v Česku. „Někteří zákazníci s nákupem dlouho váhali a covid, který zamíchal životy i firmami, byl nakonec poslední spouštěcí moment, kdy si řekli, že si dopřejí radost. Meziročně tak máme zhruba o šedesát procent vyšší objednávky a v Česku není žádný skladový vůz,“ vysvětluje šéfka českého zastoupení Rolls-Royce Motor Cars Eva Kadlecová v Ranním brífinku.

Poslechněte si také, jak investuje Andrej Babiš (spoiler alert: pochopitelně jako bohatý člověk) a jak investovali další členové vlády. 

Poslechněte si celý náš podcast Ranní brífink. Držíme v něm krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také epizody dalších podcastů Poprvé, Signál nebo Trendspotting si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts