Hnutí STAN má čtvrtinu žen, kandidátku do voleb nevede ale žádná. „Jsou radši starostky než poslankyně,“ vysvětluje Věra Kovářová, poslankyně za STAN. 

Když ženská část Starostů a nezávislých chce, většinou vyhraje. Jenže ženy raději vyhrávají volby obecní než parlamentní. Protože to většinou znamená, že mohou zůstat doma s rodinou a nemusí odjíždět do Prahy. 

Ženy se nehrnou nejen do sněmovny, ale ani do ČEZ. V managementu firmy jich je nyní jen kolem 11 procent. Cílem společnosti je podle jejího šéfa Daniela Beneše, aby jich bylo aspoň 30 procent. 

Poslechněte si celý náš podcast Ranní brífink. Držíme v něm krátký formát do deseti minut, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také epizody dalšího podcastu Poprvé si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Související
Související