Očkování v Česku mírně zrychluje, takže je tu jistá naděje, že se v létě bude moci cestovat. Na podobě očkovacího pasu, který by měl umožnit pohyb přinejmenším mezi státy EU, se ale teprve pracuje. Známe podrobnosti návrhu.

Politická a epidemiologická situace na Slovensku je možná ještě nepřehlednější než v Česku. Ekonom Vladimír Baláž vysvětluje, v jakém stavu je po roce s koronavirem ekonomika u sousedů a jestli je pro ni do budoucna větší problém pandemie nebo závislost na automobilkách.

A nakonec jedna důležitá otázka: Může být uživatel seznamovací aplikace zároveň jejím investorem, aby se nedostal do střetu zájmů?

Poslechněte si celý náš podcast Ranní brífink. Držíme v něm krátký formát do deseti minut, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také epizody dalšího podcastu Poprvé si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.