Bitcoin si vytvořil až fanatickou skupinu obdivovatelů, podle kterých je dokonalým nástrojem směny, uchování hodnoty i nahlodání moci centrálních vlád a bank. Najdou se ale i kritici. Amir Taaki byl s bitcoinem od jeho úplných začátků, vytvořil dokonce první tzv. BIP, tedy bitcoin improvement proposal (proces změny či vylepšení kódu bitcoinu – pozn. red.).

Podle Taakiho má ale v současné době bitcoin i „jeho“ komunita k dokonalosti daleko – stagnují. A pokud se něco nezmění, mohla by prý tato nejstarší kryptoměna přijít o své dominantní postavení.

Nutno dodat, že s Taakim rozhodně ne všichni souhlasí. Bylo to vidět i na konferenci Pizza Day, kterou pořádala pražská Paralelní Polis. Během této události byl rozhovor nabírán.

Každopádně se jedná o zajímavý příspěvek do debaty o vývoji kryptoměn. A to zvlášť od člověka, který má za sebou projekty jako Dark Wallet, položil základy decentralizovaného tržiště OpenBazaar a nyní pracuje na projektu DarkFi, plně anonymních decentralizovaných financí na blockchainu.

Plnou verzi rozhovoru v angličtině naleznete zde.

Nejnovější díl podcastu Krypto Insider a také všechny předchozí epizody si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty a v aplikacích Spotify a Apple Podcasts