Letos se v Česku otevře rekordních 118 kilometrů nových dálnic. Výrazně se prodlouží například D3 na jihu Čech, D4 za Příbramí nebo D55 na Slovácku. K mohutné výstavbě přispívají i desítky miliard korun z Evropské unie. Tento penězovod ale v příštích letech zeslábne a možná i zcela vyschne.

„Od roku 2028 to vypadá, že bude skutečně velmi obtížné čerpat evropské dotace na stavbu jakýchkoliv komunikací silničního typu,“ upozorňuje v podcastu reportér HN Jan Beránek, který se specializuje právě na dopravu. Jak nahradit výpadek peněz z EU? A dává vůbec smysl stavět vše, co je nyní naplánováno? Také o tom uslyšíte v Ranním brífinku.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.