Letos se v Česku otevře rekordních 118 kilometrů nových dálnic. Výrazně se prodlouží například D3 na jihu Čech, D4 za Příbramí nebo D55 na Slovácku. K mohutné výstavbě přispívají i desítky miliard korun z Evropské unie. Tento penězovod ale v příštích letech zeslábne a možná i zcela vyschne.

„Od roku 2028 to vypadá, že bude skutečně velmi obtížné čerpat evropské dotace na stavbu jakýchkoliv komunikací silničního typu,“ upozorňuje v podcastu reportér HN Jan Beránek, který se specializuje právě na dopravu. Jak nahradit výpadek peněz z EU? A dává vůbec smysl stavět vše, co je nyní naplánováno? Také o tom uslyšíte v Ranním brífinku.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist