Je tu druhý díl štrasburského speciálu Bruselského diktátu: ze sídla Evropského parlamentu. V Evropě vzniká úzká spolupráce po lince Paříž–Berlín–Varšava – a kde je Česko? Ptá se Dita Charanzová, zdaleka nejvlivnější česká europoslankyně. Česko podle ní musí přestat s naivním zdůrazňováním střední Evropy nebo Visegrádu a konečně se rozhlédnout mnohem dál. Už proto, že Charanzová, za kterou chodí pro radu kapitáni z velkého byznysu, upozorňuje – světové firmy se kvůli ruské agresi začínají ptát, jestli je v Česku ještě bezpečno. A jak Charanzová docílila toho, že pro český byznys v Bruselu zařídila spoustu věcí, které by jinak neměl?

Díky podcastu Bruselský diktát pochopíte, že pro nás Čechy má mnohem větší význam dění v Evropě než v Praze a v Česku vůbec. A že to rozhodně není nuda. Poslouchejte Ondřeje Housku a Michala Půra, skutečné insidery, kteří znají bruselské i české zákulisí.

Celý díl najdete na HeroHero nebo Gazetisto

https://herohero.co/bruselskydiktat

https://bruselskydiktat.gazetis.to/

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte nejlepší newsletter v Česku věnovaný EU Ředitelé Evropy. Připravují ho pro vás každý týden Ondřej Houska a Kateřina Šafaříková.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist