Jedna z hojně diskutovaných neznámých roku 2024 je cena elektřiny. Podle vlády se nijak dramaticky zvyšovat nebude, podle kritiků kabinetu ale mnohé domácnosti a hlavně firmy čeká cenový náraz do zdi. Jak se opravdu změní ceny energií v příštím roce? A podcenila vláda situaci, nebo dělala, co mohla? Podporou pro energeticky náročné provozy podle hlavní ekonomické analytičky Českého rozhlasu Jany Klímové na poslední chvíli napravila nespravedlnost, kterou předtím sama způsobila. „Je třeba sledovat i konkurenceschopnost těch firem, které nepůsobí jen na českém trhu,“ říká v Ranním brífinku Klímová.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts. 

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.