Dobré jitro z Hospodářek, je pondělí 4. prosince, čekají nás divoké tři týdny do Štědrého dne a sluší se připomenout, že 4. prosince roku 1989 byly zrušeny takzvané výjezdní doložky. To znamenalo, že lidé mohli vyjet přes hranice jen s cestovním pasem a nemuseli čekat na posvěcení soudruhů a další šikanu. Svobodný, mrazivý a úspěšný týden přeje od mikrofonu Ranního brífinku Jaroslav Mašek.

Co nás dnes čeká? Statistický úřad zveřejní údaje o průměrných mzdách za 3. čtvrtletí. Ministr zemědělství Marek Výborný zase bude jednat se zástupci obchodních řetězců. Obvyklé kolečko každého zemědělského ministra a občas i premiéra, které pochopitelně nikam nevede a ani vést nemůže. Do třetice – Středočeský kraj ukáže změny v jízdních řádech, které začnou platit za týden.

V Ranním brífinku držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.