Státní rozpočet ke konci září skončil s deficitem ve výši 180,7 miliardy korun, což je zhruba o čtrnáct miliard korun lepší výsledek než ke konci srpna. Pomohly i první odvedené zálohy z daně z mimořádných příjmů, které se týkaly podniků v energetice a finančním sektoru. Splnila daň z mimořádných zisků svůj účel? A jaký vliv bude mít slabá koruna a vysoké úrokové sazby? Nejen o tom v Ranním brífinku hovoříme s Tomášem Pfeilerem, portfolio manažerem společnosti Cyrrus.

V tomto podcastu držíme – až na výjimky – krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist