Dobré jitro z Hospodářek, je pátek 22. září, o víkendu začíná Lednicko-valtický hudební festival, který umí propojovat skvělou hudbu a víno, a ještě před tím se sejde schůze sněmovny k vládnímu konsolidačnímu balíčku. Dnes je Mezinárodní den bez aut, v Česku zase probíhá dvoutýdenní akce Do práce na kole, tak zvažte, jak do posledního pracovního dne vyrazíte. Od mikrofonu Ranního brífinku vás zdraví Jaroslav Mašek.

Našimi dnešními hosty jsou byznysový reportér Hospodářských novin Pavel P. Novotný, který komentuje záměry Karla Pražáka získat další chemičku z holdingu Agrofert a také změny v poradním výboru rodiny Kellnerových, který pomáhal řídit stamiliardové majetky.

Zároveň jsme přivítali Magdu Hrudkovou, zakladatelku pacientské organizace Debra, která usnadňuje život lidem s takzvanou nemocí motýlích křídel. Dnes totiž vrcholí ojedinělá dražba hokejových dresů naruby, které se můžete zúčastnit na portálu Dobrobot.cz a podpořit tak dobrou věc.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.