Nezaměstnanost v Česku poslední dva měsíce mírně stoupá. Podle údajů z Úřadu práce v srpnu vzrostla oproti předchozímu měsíci o desetinu procentního bodu na 3,6 procenta. Počet lidí bez práce meziměsíčně stoupl o 1870, pracovních míst ve stejnou dobu naopak ubylo – ke konci letních prázdnin jich zaměstnavatelé nabízeli o zhruba 4400 méně. Podle generálního ředitele společnosti Randstad Česká republika Martina Jánského ale nezaměstnanost skokově neporoste. Pro tuzemský trh je naopak stále větším problémem nedostatek zaměstnanců. Jak jej vyřešit a nakolik za této situace porostou mzdy, o tom se bavíme v Ranním brífinku.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.