Když přijde na otázku, kam s milionem korun, padají nejčastěji termíny jako americké akcie, nemovitosti, dluhopisy, spořicí účty, kryptoměny nebo veteránská auta, archivní vína, případně obrazy. Existuje ale i další investice, která má spolehlivé výnosy porážející akciové indexy. A navíc se na ni dá hrát: staré oprýskané kytary. Třicet čtyři tisíc eur, tedy zhruba 800 tisíc korun. To je například prodejní cena kytary Fender Stratocaster z roku 1963, kterou prodává tuzemský obchod s vintage kytarami J&L Guitars. „Ten nástroj už nejde vyrobit tak, jak se dělal v té době. Jedná se vždy o unikát, a i když se někdo dneska strašně snaží ten nástroj napodobit, tak toho nelze docílit,“ říká v Ranním brífinku spolumajitel obchodu Lukáš Martinek.

 V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.