Namísto šedesátikilového břemene zvedáte jen zhruba polovinu, a to díky exoskeletonu. Právě toto zařízení využívá už v šesti svých pobočkách logistická společnost Dachser. Jak „batoh“ funguje a zda skutečně může výrazně ulehčit práci, zjišťoval v německém Magdeburgu reportér Hospodářských novin Jan Brož.

„Umím si představit jeho využití třeba i ve zdravotnictví při manipulaci s pacienty,“ říká v podcastu Ranní brífink. Firmám pak může exoskeleton přinést třeba úsporu nákladů kvůli zdravotním problémům zaměstnanců, případně nalákat nové pracovníky, které by jinak odrazovala náročnost zaměstnání.

V Ranním brífinku držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.