Poslední údaje České bankovní asociace o vývoji hypoték v rámci ukazatele Hypomonitor naznačily, že se situace zlepšuje. V únoru vzrostl objem poskytnutých půjček o dvacet procent oproti prvnímu měsíci roku. Objem i počet poskytnutých hypoték se tak dostal na nejvyšší úroveň za posledního půl roku. Současně došlo k mírnému snížení úrokové sazby. „Stále jde o velmi kosmetickou změnu. Sazby jsou nejvyšší za posledních dvacet let,“ uvedl hlavní ekonom České bankovní asociace Jakub Seidler. Podrobný rozbor toho, jak se bude vyvíjet úroková sazba hypoték a kdy se nákup vlastního bydlení stane dostupný, uslyšíte v Ranním brífinku Hospodářských novin.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist