Poslední údaje České bankovní asociace o vývoji hypoték v rámci ukazatele Hypomonitor naznačily, že se situace zlepšuje. V únoru vzrostl objem poskytnutých půjček o dvacet procent oproti prvnímu měsíci roku. Objem i počet poskytnutých hypoték se tak dostal na nejvyšší úroveň za posledního půl roku. Současně došlo k mírnému snížení úrokové sazby. „Stále jde o velmi kosmetickou změnu. Sazby jsou nejvyšší za posledních dvacet let,“ uvedl hlavní ekonom České bankovní asociace Jakub Seidler. Podrobný rozbor toho, jak se bude vyvíjet úroková sazba hypoték a kdy se nákup vlastního bydlení stane dostupný, uslyšíte v Ranním brífinku Hospodářských novin.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.