Na předání prezidentského klíče od korunní komory, ve které jsou uchovány korunovační klenoty, neexistuje žádný předepsaný postup. Je tedy jen na končící hlavě státu a na zvoleném prezidentovi, jak citlivý okamžik pojmou. „Je to osobní záležitost mezi nimi, věc osobní cti, osobních preferencí a vzájemné slušnosti,“ komentuje to v Ranním brífinku šéf Správy Pražského hradu Jan Novák.

Stejně tak je podle něj čistě na Miloši Zemanovi a Petru Pavlovi, kdy a jak se v době před inaugurací zvoleného prezidenta sejdou. Sám Novák je podle svých slov připraven nabídnout nové kancléřce Janě Vohralíkové rezignaci na svou funkci sekčního šéfa v prezidentské kanceláři, k odchodu z Hradu ale důvod nevidí.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts