Na předání prezidentského klíče od korunní komory, ve které jsou uchovány korunovační klenoty, neexistuje žádný předepsaný postup. Je tedy jen na končící hlavě státu a na zvoleném prezidentovi, jak citlivý okamžik pojmou. „Je to osobní záležitost mezi nimi, věc osobní cti, osobních preferencí a vzájemné slušnosti,“ komentuje to v Ranním brífinku šéf Správy Pražského hradu Jan Novák.

Stejně tak je podle něj čistě na Miloši Zemanovi a Petru Pavlovi, kdy a jak se v době před inaugurací zvoleného prezidenta sejdou. Sám Novák je podle svých slov připraven nabídnout nové kancléřce Janě Vohralíkové rezignaci na svou funkci sekčního šéfa v prezidentské kanceláři, k odchodu z Hradu ale důvod nevidí.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist