Česká koruna od začátku roku prudce posiluje, aktuálně se vůči euru pohybuje na hodnotách, které trh viděl naposled před patnácti lety. A to tuzemské měně k posilování nepomáhá přímými intervencemi Česká národní banka, která loni na podzim bránila oslabení pod hladinu 24 korun a sedmdesáti haléřů za euro. „Současné posilování koruny odpovídá celkovému pojímání České republiky jako relativně zdravé, relativně málo zadlužené ekonomiky,“ říká v Ranním brífinku Hospodářských novin bývalý guvernér České národní banky, hlavní ekonom a člen vrcholového vedení Generali CEE Holdingu Miroslav Singer. Posilování koruny podle něj povede k mírnému ochlazení na trhu práce, přechod na euro by ale ekonomice nepomohl.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.