Počet zahraničních doktorandů byl na Mendelově univerzitě v éře Danuše Nerudové neobvykle vysoký. I dvakrát větší školy jich na obdobných oborech mají třeba osmkrát méně. Podle odborníků musel takový počet studentů ovlivnit kvalitu studia. A nafouknutý studijní program, statisícové platby od zahraničních studentů i jejich turbostudium Nerudové u jejích voličů při nadcházející prezidentské volbě uškodí, říká v Ranním brífinku šéfka domácího oddělení Hospodářských novin Michaela Ryšavá.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist