19 stupňů ve třídách, 15 na chodbách – i  taková může být podle návrhu ministerstva průmyslu v případě nedostatku energií teplota ve školních budovách. Jisté je, že školy už teď musí počítat s růstem nákladů na elektřinu a plyn. Jak velký bude, záleží na tom, jak má škola nastavené smlouvy s dodavateli, případně zda se jí podařilo zafixovat nižší ceny. Podle Luboše Zajíce, prezidenta Asociace ředitelů základních škol, ale někteří jeho kolegové dostávají i nabídky za pětinásobné ceny oproti těm současným.

Kdo školám zvýšené náklady zaplatí a nehrozí návrat online výuky? Jaké možnosti úspor ještě školy mají? Také o tom bude řeč v Ranním brífinku. 

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.