Zatímco tradiční letečtí dopravci stále bojují s poklesem zájmu o cestování, irský Ryanair se pochlubil po třech letech čtvrtletním ziskem. A ne malým – vydělal v přepočtu téměř čtyři a čtvrt miliardy korun. Výrazně také upevnil svoji pozici na evropském nebi a na rozdíl od většiny ostatních konkurentů i celého trhu se už dostal na předcovidová čísla

Jeho recept na úspěch je přitom pořád stejný – dosáhnout co nejnižších nákladů. „Vsadili na jeden typ letadla, což šetří náklady na údržbu nebo přeškolování pilotů. Orientuje se na cestující, kteří létají za prací nebo na dovolenou, ne na obchodní cesty. A s oblibou létá z malých letišť, která nejsou tak vytížená,“ zmiňuje některé důvody, proč se Ryanairu daří, Jan Sůra z oborového webu Zdopravy.cz.

Kolik cestujících přepraví irský dopravce za rok a jaké má plány do budoucna? A jak silně ho zasáhly letní kolapsy na evropských letištích? Také to uslyšíte v podcastu Ranní brífink.

 

Držíme v něm krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.