Ukrajinec Jaroslav Čepa žije už několik let v Česku. Založil tu spolek s názvem Cizinec není otrok, který jeho krajanům pomáhá vymanit se ze sítí podvodných agentur a různých zprostředkovatelů práce, bydlení či pracovních povolení. I nyní se uprchlíci, kteří dorazí z válkou zkoušené Ukrajiny, stávají obětí různých mafiánů. Za stovky eur jim dohodí bydlení a práci, za kterou pak dostanou zlomek skutečné mzdy.

Čepův spolek nyní také posílá na Ukrajinu materiální pomoc, jako je jídlo, oblečení a léky. „Chtěl bych všem Čechům velmi poděkovat. Doufal jsem, že seženu jeden kamion s pomocí týdně, poslali jsme jich ale už osmnáct,“ popisuje Čepa.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist