Ukrajinec Jaroslav Čepa žije už několik let v Česku. Založil tu spolek s názvem Cizinec není otrok, který jeho krajanům pomáhá vymanit se ze sítí podvodných agentur a různých zprostředkovatelů práce, bydlení či pracovních povolení. I nyní se uprchlíci, kteří dorazí z válkou zkoušené Ukrajiny, stávají obětí různých mafiánů. Za stovky eur jim dohodí bydlení a práci, za kterou pak dostanou zlomek skutečné mzdy.

Čepův spolek nyní také posílá na Ukrajinu materiální pomoc, jako je jídlo, oblečení a léky. „Chtěl bych všem Čechům velmi poděkovat. Doufal jsem, že seženu jeden kamion s pomocí týdně, poslali jsme jich ale už osmnáct,“ popisuje Čepa.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts