Už za rok se měla meziroční inflace dostat na tři procenta, očekávala ve své poslední prognóze  ze začátku února Česká národní banka. Jenže ruská invaze na Ukrajinu, ke které došlo tři týdny po zveřejnění výhledu, vyhnala nahoru ceny ropy, kovů nebo třeba obilí, a veškeré předpovědi návratu inflace do „obvyklých“ mezí se posunuly nejméně o několik čtvrtletí.

Například hlavní ekonom společnosti Deloitte David Marek v podcastu Ranní brífink očekává, že vysoká inflace tu s námi bude nejméně další rok, tedy do jara 2023. A ani ve zbytku roku se ještě nemusíme dostat do blízkosti inflačního cíle centrální banky, který je na dvou procentech.

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts