Evropské akcie zahájily tento týden nejvýraznějším propadem za poslední rok a půl – index Stoxx 600 spadl o 3,8 procenta. Kopírují tak dění ve Spojených státech, kde se třeba index technologických akcií Nasdaq dostal na nejnižší hodnotu za posledních osm měsíců a ze svých maxim odepsal už přes 15 procent.

Jak se bude situace vyvíjet dál, může naznačit výsledek zasedání americké centrální banky, stejně jako čísla a výhledy velkých firem reportované v aktuální výsledkové sezoně. Více k tomu řekne v Ranním brífinku David Busta, který se v Hospodářských novinách zaměřuje právě na investice.

 

 

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.