Tento týden oznámí výši zisků celá pětina korporací patřících mezi elitní pětistovku burzovního indexu S&P. Obzvláště nedočkavě čeká trh na výsledky hvězdné trojice Apple, Microsoft a Tesla, která se zásadně přičinila o nekončící růst burz v posledních letech. Fed ovšem hodlá zvyšovat úroky, Netflix už spadl a investoři se dohadují, jestli přijde korekce, nebo dokonce dlouho trvající pokles.

Zároveň by Evropská komise mohla po všech námitkách z různých států zveřejnit definitivní podobu taxonomie týkající se energetiky. Česko po ní žádá větší vstřícnost vůči lokálním podmínkám u zemního plynu (nestihneme přimíchávání vodíku) a neomezené používání jádra. Situaci komentuje redaktor HN Petr Zenkner, který se této problematice dlouhodobě věnuje.

V našem podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.