Ceny v Česku rostou tempem, jaké jsme naposledy zažili v roce 2008. V příštích měsících by se dokonce meziroční inflace mohla podle některých odhadů přiblížit deseti procentům. Pro výrobní firmy nebo zemědělce nejsou takové skoky ničím novým, vybrané suroviny a součástky zdražovaly dokonce v řádu desítek procent. Ceny pro své zákazníky pak o více než desetinu zvýšilo 28 procent firem, vyplývá z pravidelného průzkumu CEO Survey, který mezi generálními řediteli provádí společnost PwC.

Jak se bude inflace vyvíjet dál? A opravdu existuje reálná šance, že se v polovině příštího roku dostane ke dvěma procentům, jak ve své poslední prognóze očekává Česká národní banka? Nejen na to jsme se v Ranním brífinku zeptali partnera PwC Petra Kříže.

 

V tomto podcastu držíme krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.