Čísla z posledních dnů naznačují, že počty nově potvrzených případů covidu-19 se v Česku dostaly na vrchol. Nastává tak situace, na kterou Hospodářské noviny upozorňovaly ve své analýze. Neznamená to ale, že se virus v Česku přestává šířit, jen bude mít o něco více práce s tím, aby našel vhodného hostitele. Nechráněných lidí, kteří covid-19 neprodělali, nejsou očkovaní nebo jim účinnost vakcíny už výrazně klesla, je však v populaci stále dostatek. Kdy nastane zlom a křivka nakažených začne klesat? Jak výrazný pokles bude? A uleví se nemocnicím už před Vánocemi?

Poslechněte si náš podcast Ranní brífink. Držíme v něm krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také další podcasty Hospodářských novin si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.