Kandidát na ministra financí Věslav Michalik ze STAN považuje za ukvapené, aby dosluhující ministryně financí Alena Schillerová (ANO) už za listopad a prosinec odpouštěla DPH za elektřinu a plyn. Jaké má koalice Pirátů a STAN a Spolu plány na pomoc s drahými energiemi a jak je reálné k tomu všemu ještě snížit schodek státního rozpočtu? 

V Maďarsku budou příští rok na jaře volby. Premiér Viktor Orbán bude mít silného vyzývatele. Reportér a analytik HN Martin Ehl dokáže vyslovit nejen jméno lídra opozice, ale i jméno města, ze kterého pochází. Je to Péter Márki-Zay z Hódmezövásárhely.

Poslechněte si celý náš podcast Ranní brífink. Držíme v něm krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také epizody dalšího podcastu Poprvé si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.