Facebook nabízí redakcím školení a miliony korun. Už v minulosti tahle sociální síť podpořila redakce z celého světa, od roku 2018 jim podle televize CNBC rozdala kolem 600 milionů dolarů, v průběhu následujících tří let to má být další miliarda. Je to upřímná snaha o podporu mediálních domů, nebo jen pokus o dobré píár? Odpovídá Daniel Dočekal. 

Téměř padesát procent uživatelů hrajících videohry jsou ženy, v profesionálním světě e-sportu jich ale najdeme velmi málo. Proč dívky a ženské týmy nebojují o tituly a lákavé finanční odměny? A jak velkou roli v tom hraje sexismus? Na to jsme hledali odpovědi s českou hráčkou videoher Counter Strike a Valorant Janou Whittier alias jance.

Poslechněte si celý náš podcast Ranní brífink. Držíme v něm krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také epizody dalšího podcastu Poprvé si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.