Anonymita kryptoměn a hamižnost investorů jsou koktejl, kterému podvodníci nemohou odolat. Někdy se snaží peníze vymámit přes pyramidové hry, jindy přes influencery, kteří lákají ke koupi zbytečných měn i teenagery a děti přes tiktoková videa.

 Někdy se jedná o sofistikované podvody, někdy připomíná prodej kryptoměn známé akce „šmejdů“, kteří důvěřivým důchodcům vnucují předražené hrnce. Projekt OneCoin takto z „investorů“ vymámil čtyři miliardy dolarů, BitConnect zase sliby o geniálním obchodovacím algoritmu získal přes dvě miliardy dolarů.

V dalším dílu podcastu HN Krypto Insider si s expertem Dušanem Matuškou řekneme, jaké jsou nejčastější typy podvodů a jak jim nenaletět.

Nejnovější díl podcastu Krypto Insider a také předchozí epizody si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty a v aplikacích Spotify a Apple Podcasts

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist