Lidé si jdou raději vystát frontu na vakcínu na hlavním nádraží, než aby se mořili s registrací na internetu. Ukázal to průzkum ministerstva zdravotnictví. Místa, kde se může proti covidu naočkovat, kdo jde zrovna kolem, tak budou přibývat. 

Vláda a ČEZ chtějí gigafactory za 52 miliard korun. Stát by měla na místě bývalé uhelné elektrárny v Prunéřově. Starosta Kadaně, jíž je Prunéřov součástí, říká, že cokoliv bude lepší než současná „černá díra v územním plánu“.

Poslechněte si celý náš podcast Ranní brífink. Držíme v něm krátký formát do deseti minut, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také epizody dalšího podcastu Poprvé si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru