Česká vláda se chystá na největší investici, k níž by mohlo za jejího působení dojít. Pokud všechno klapne, mohlo by to dokonce proměnit celý český autoprůmysl. Nápověda – podstatnou roli ve všem hrají elektroauta. 

V Německu se zase rozjel další pokus s univerzálním základním příjmem, tedy penězi, které bychom mohli dostávat nehledě na to, zda pracujeme, nebo ne. Tříletého experimentu se účastní 122 šťastných příslušníků střední třídy, kteří budou měsíčně dostávat v přepočtu asi 30 tisíc korun a měli by tím pomoci odpovědět na otázku, jak takový finanční polštář změní lidské chování. V Ranním brífinku k tomu své řekne český propagátor nepodmíněného příjmu Marek Hrubec a vysvětlí, v čem vidí jeho největší výhody i proč peníze bez ohledu na práci považuje za jedno ze základních lidských práv. 

Poslechněte si celý náš podcast Ranní brífink. Držíme v něm krátký formát, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také epizody dalšího podcastu Poprvé si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.