Do on-line sčítání obyvatel se nemohlo přihlásit 16 tisíc seniorů, protože systém nedokázal ověřit občanské průkazy bez strojově čitelných údajů. Když k tomu přidáme i potíže s registracemi na očkování proti koronaviru a také problémový rozjezd e-shopu na dálniční známky, tak nejednoho napadne, jestli Česko může být někdy digitální a podobné služby bude spouštět bez chyb. Podle Michala Bláhy z Hlídače státu je tu pozitivní výhled, že se to jednou podaří, v rozhovoru dále popisuje, jak situaci zlepšit. A také se podíváme na nově vznikající herní studia v Brně. Čeští tvůrci počítačových her navíc v posledních měsících zažívají zlaté časy.

Poslechněte si celý náš podcast Ranní brífink. Držíme v něm krátký formát do deseti minut, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také epizody dalšího podcastu Poprvé si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty i v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.