Nevyplatilo by se zavřít kvůli covidu na pár týdnů průmysl? Ekonom CERGE-EI Filip Pertold si myslí, že ano, a vysvětlí vám velmi plasticky proč. Kalifornská továrna Tesly musela zastavit výrobu nejpopulárnějšího modelu Tesla 3. Je za tím globální čipový hladomor a komentátor HN Luděk Vainert objasní, proč k němu došlo a proč se ho musí bát nejen Elon Musk. Plus osobně ve stručnosti objasním, proč není radno v Česku poptávat to, co se nazývá vznosně "vládou národní záchrany".

Poslechněte si celý náš podcast Ranní brífink. Držíme v něm krátký formát do deseti minut, právě tak na cestu do práce nebo k rychlé kávě, když jste na home officu. A budeme rádi, když si nás každé ráno najdete na webových stránkách HN nebo ve svých oblíbených podcastových aplikacích.

Nejnovější díl Ranního brífinku a také epizody dalšího podcastu Poprvé si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty a také v mobilních aplikacích Spotify nebo Apple Podcasts.

Související

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru