Ministerstvo financí chce ještě letos začít vybírat od velkých technologických společností takzvanou digitální daň. Ta má státu pomoci přivést do rozpočtu peníze, které tyto firmy daní v jiných zemích. Jaké potíže z toho mohou vzniknout? Daňový expert PricewaterhouseCoopers (PwC) Matěj Čaňo vysvětlí, jaké firmy mají daň odvádět a zda to je systémové řešení, komentátor Hospodářských novin Luděk Vainert se zamyslí nad tím, jaké důsledky může tato daň, zacílená hlavně na americké firmy, vyvolat a Ladislav Minčič z Hospodářské komory ČR popíše, s jakými konkrétními dopady se mohou české podniky vyvážející do USA potýkat.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit