Ministerstvo financí chce ještě letos začít vybírat od velkých technologických společností takzvanou digitální daň. Ta má státu pomoci přivést do rozpočtu peníze, které tyto firmy daní v jiných zemích. Jaké potíže z toho mohou vzniknout? Daňový expert PricewaterhouseCoopers (PwC) Matěj Čaňo vysvětlí, jaké firmy mají daň odvádět a zda to je systémové řešení, komentátor Hospodářských novin Luděk Vainert se zamyslí nad tím, jaké důsledky může tato daň, zacílená hlavně na americké firmy, vyvolat a Ladislav Minčič z Hospodářské komory ČR popíše, s jakými konkrétními dopady se mohou české podniky vyvážející do USA potýkat.

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru