Minulý týden proběhla jedna z největších událostí v historii krypta, když dvojka na trhu ethereum dostala zásadní upgrade. A prakticky během chvilky se tak změnil způsob zabezpečení pro projekty a aktiva za stovky miliard dolarů. Energeticky náročná síť navíc snížila svoji spotřebu téměř na nulu, což prakticky znamenalo pokles celosvětové spotřeby elektřiny o 0,3 procenta.

O tom, co přesně takzvaný merge pro síť znamenal, jak probíhal a jak bude vypadat vývoj největší sítě chytrých kontraktů dál, přišel do podcastu Krypto Insider povídat Mario Havel, hacker a spoluzakladatel hackerspace Bordel z Paralelní Polis.

Úvodní povídání o „mergi“ si můžete poslechnout zde. Pro ty, kteří by si chtěli osvěžit i další termíny – v minulý dílech jsme probrali už vše od blockchainu přes základy etherea a těžby až po to, jak fungují takzvané druhé vrstvy.

Nejnovější díl podcastu Krypto Insider a také předchozí epizody si můžete poslechnout na našem webu v sekci Podcasty a v aplikacích Spotify a Apple Podcasts.